Hakkımızda

1994 yılında KONTRON marka Ultrason, Anestezi ve Yoğun Bakım Unitesi cihazlarının Türkiye temsilciliğini alarak ticari hayatına başlamıştır. Konusunda uzmanlaşmanın değerine inanan firmamız, yıllar boyu yalnızca KONTRON marka cihazlarla tıp sektörüne hizmet ulaştırmıştır.

Ancak, geçen zaman içerisinde KONTRON firmasının çeşitli defalar el değiştirmesi sonucu, 2005 yılı başında şirketimiz faaliyet alanını genişletme kararı almıştır. Müşterilerine daima en iyiyi sunma arzusu içinde olan firmamız, tıp sektöründe kazandığı tecrübe ve olumlu imajı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için, ilk olarak kardeş şirketimiz olan Nüve Sanayi Malzemeleri İmalat ve Ticaret A.Ş tarafından üretilen laboratuvar cihazlarının Marmara Bölgesi bayiliğini almıştır.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için zaman içerisinde ürün portföyümüze NÜVE cihazlarına ek olarak elektronik teraziler, pH-metreler, nem tayin cihazları ve temel bir laboratuvarda test ve ölçüm amaçlı olarak bulunması gereken çeşitli küçük cihazlar da eklenmiştir. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazemiz güncellenmekte ve her geçen gün genişlemektedir.

Ekiplerimiz, 1994 yılından beri firmamız tarafından temin edilmiş olan KONTRON cihazlarının servis ve bakım hizmetlerini sürdürmekte; portföyümüzdeki diğer ürünlerin satışı ve satış sonrası hizmetlerinin KONTUR adına yaraşır bir şekilde müşteriye ulaştırılması için ise Satış ve Teknik Servis Kadrolarımıza yılda en az iki kez meslek içi eğitim verilmektedir.